Motyl i książka

Motyl i książka za wsparcie dla Hospicjum”
W dniach 21-22.06.2021r. nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Hospicjum Palium w Poznaniu.
W latach ubiegłych nasi szkolni wolontariusze wraz z opiekunem obecni byli m.in. na Starym Rynku w Poznaniu. Na straganie wystawiane były podarowane dla hospicjum książki, które osoby przychodzące na rynek mogły sobie wybrać, w zamian za dobrowolny datek do puszki jako wsparcie finansowe dla Hospicjum Palium. Każdy ofiarodawca był dodatkowo obdarowywany motylkiem.

Niestety, nie mogliśmy w tym roku szkolnym realizować takiego działania w Poznaniu. Postanowiliśmy jednak wesprzeć wspaniałą akcję Hospicjum w naszej szkole. Stąd narodził się pomysł, aby uczniowie przynosili książki, które już przeczytali i chcieli się nimi podzielić z innymi. W ciągu jednego tygodnia nasz zbiórkowy stolik zapełnił się używanymi, ale ciekawymi, pięknymi i zadbanymi książkami.

W dniach 21 i 22 czerwca uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami zachęcali uczniów i pracowników szkoły do nabywania książek. Ideą naszej akcji było to, że za symboliczną kwotę można było dostać wybraną książkę, a tym samym wesprzeć Hospicjum Palium. Każdy kupujący otrzymał również kolorowego motylka- symbol Hospicjum, wykonanego przez naszych uczniów.
Wszyscy uczestnicy akcji byli bardzo zadowoleni z takiego działania. Bardzo miłe i budujące było to, że dzieci kupując książki nie myślały tylko o sobie. Wiele z nich nabywało książki dla mamy, taty, siostry, brata i dziadków.
Kwota( 610zł.), którą udało nam się zebrać podczas zbiórki zostanie w całości przekazana na potrzeby Hospicjum Palium w Poznaniu.
Zachęceni ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów i pracowników szkoły, postanowiliśmy zorganizować taką akcję ponownie w następnym roku szkolnym.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom książek, szczególnie uczniom i ich rodzicom za przyniesiony dary, a także naszym wolontariuszom za pomoc przy organizacji kiermaszu.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Anna Arlt- Stelmachowska
Barbara Skoczylas

 

Skip to content