Mój Kalendarz Adwentowy – podsumowanie konkursu

W jedenastej edycji gminnego konkursu na wykonanie kalendarza adwentowego udział wzięło 21 uczennic i uczniów z trzech szkół – Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2 – obie w Mosinie oraz ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Krośnie.

Ponieważ w Szkole Podstawowej Nr 2 również w klasach 4-6 nauczany jest język niemiecki, do konkursu w osobnej kategorii „konkurs szkolny” przystąpiły osoby z tych klas.

Prace jak co roku zostały wykonane z najwyższą starannością oraz kreatywnością, mimo tego, że konkurs odbywa się nieprzerwanie od 11 lat, komisja zaskoczona została nowymi pomysłami autorek i autorów prac. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ponieważ prace zachwycały i stroną plastyczną, i językową.

W kategorii klas 7-8 nagrody otrzymują:

I miejsce – Justyna Kasprzak oraz Michał Tatarynowicz, Szkoła Podstawowa Nr 2

II miejsce – Blanka Kleiber, Zespół Szkół w Krośnie oraz Ola Gabrielska, Szkoła Podstawowa Nr 2

III miejsce – Paulina Karolczak, Zespół Szkół w Krośnie

W kategorii klas 4-6nagrody otrzymują:

I miejsce – Adam Grześkowiak, klasa 4a

II miejsce – Wiktoria Kaczmarek, klasa 4c