„Mniam, mniam”, czyli jesteś tym co jesz.

W środę 13 kwietnia 2016r. po raz kolejny w progi naszej szkoły zawitali sympatyczni i niezwykle zabawni artyści z toruńskiej Grupy T. Tym razem zaprezentowali spektakl profilaktyczny pt. „Mniam, mniam”. Przedstawienie dotyczyło ważnej kwestii, jaką jest uzależnienie od niezdrowej żywności typu fast food.
Główni bohaterowie: Wanda i Kazik odwiedzili szkolny sklepik wypełniony niezdrową żywnością. Kazik próbował przekonać koleżankę, że powinna zwracać uwagę na to co je.
Pewnego dnia Wanda odnalazła tam tajemniczą księgę, która miała moc wyczarowywania różnorodnych potraw. Dziewczyna nie znając jednak zasad zdrowego odżywiania, wpadła w tarapaty. Zamieniła się w kiełbasę i konieczne okazało się szukanie pomocy u innych. Na ratunek nieszczęśliwej bohaterce wyruszył doktor Klepka i Wacław Kichacz oraz Magda Seler.
To humorystyczne przedstawienie dało widzom, oprócz zabawy, sporą dawkę walorów edukacyjnych. Aktorzy w zabawnym stylu kilkakrotnie podkreślali, iż: ,,jesteś tym co jesz”, przypominając tym samym o zdrowym odżywianiu, zdrowym stylu życia i walce z uzależnieniami.

Ewelina Postaremczak

ZDJĘCIA

Skip to content