Mistrz Tabliczki Mnożenia

Dnia 10.03.2017  w naszej szkole  odbył się finał IV Gminnego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych  ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”.  Organizatorkami  konkursu były panie Joanna Konara i  Katarzyna Żmuda. O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali najlepsi matematycy z pięciu szkół podstawowych naszej gminy. Co roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.

            Po każdym etapie uczniowie znali swoje wyniki, co dostarczało im satysfakcji z poziomu opanowania tabliczki mnożenia. Podczas  konkursu  dało się zaobserwować bardzo wyrównany poziom wśród uczestników, co świadczy o wcześniejszym ćwiczeniu i przygotowywaniu się do rywalizacji.  Wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom  umiejętności matematycznych.

 Konkurs został przeprowadzany na bezpłatnym programie hexelon.  Reprezentacje poszczególnych szkół oprócz zmagań z tabliczką mnożenia mogły obejrzeć inscenizację przedstawienia matematycznego przygotowaną przez gimnazjalistów z klasy I C . Uczniowie klas  I C i   III C  przygotowali  wiele atrakcji umilających czas pomiędzy każdym z 3 etapów. Można było sprawdzić swoje umiejętności pamięciowe i logicznego myślenia  rozegrywając  różnego rodzaju gry lub bawić się symetrią osiową na tablicy multimedialnej. Oczywiście nie mogło zabraknąć pysznych wypieków, które zostały przygotowane przez klasę I C.

 Eliminacje, które odbyły się w szkołach były  okazją do ćwiczenia sprawności rachunkowej wśród wszystkich uczniów. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży szkoły podstawowej zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa sprawność rachunkową na poziomie szkoły podstawowej.

            Konkurs zakończyła pani dyrektor  Alicja Trybus rozdaniem dyplomów i nagród. Dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Mosinie i Panu Burmistrzowi za ufundowanie nagród.  Gratulacje  dla wszystkich uczestników IV edycji konkursu i do zobaczenia za rok.

Oto lista zwycięzców

Na poziomie klas czwartych:

  1. Michał Dominiak – SP Daszewice
  2. Mateusz Gliszczyński – SP  Rogalin
  3. Jan Murawa – SP Czapury

Na poziomie klas piątych:

  1. Maria Krajewicz – SP nr 2  Mosina
  2. Maja Szulc – SP Rogalinek
  3. Wiktoria Konowałów – SP Czapury

Na poziomie klas szóstych:

  1. Julia Narowska – SP Czapury
  2. Amelia Jaśkowiak – SP  Rogalin
  3. Anna Kokocińska – SP nr 2  Mosina

FOTORELACJA

 

                                                                                                      Julia Kordy uczennica klasy I C

Skip to content