Międzyszkolny Konkurs Biblioteczny dla klas VI „Wokół Mosińskich Legend”

Nie wszyscy nasi uczniowie znają legendy związane z Mosiną. Dlatego biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pt, „Wokół mosińskich legend”, w którym obowiązywała znajomość następujących legend związanych z naszym mistem:

  • „Legenda o wyspie Kopczysko”
  • „Wyspa Zamkowa na Jeziorze Góreckim”
  • „Szwedzkie Góry”
  • „Skarb Jeziora Skrzynka”
  • „Elegant z Mosiny”
  • „Legenda o Studni Napoleona”
  • „Zakochana para nad Jeziorem Góreckim”

Konkurs odbył się 10 marca br. Uczestniczyły w nim trzyosobowe zespoły uczniów z klas szóstych z naszej szkoły oraz z Zespołu Szkół w Krośnie. Uczniowie rozwiązywali różne zadania i odpowiadali na pytania wyświetlane na ekranie. Była to również okazja do zdobycia nowych wiadomości dla publiczności, która stanowili uczniowie klas VI naszej szkoły.

Zwyciężył zespół z klasy 6 B Zespołu Szkół w Mosinie, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno zespoły z klas 6 B i 6 A Zespołu Szkół w Krośnie. Serdecznie im gratulujemy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Wielkopolski Park Narodowy, a laureaci nagrody książkowe zakupione przez Radę Rodziców. Po wręczeniu nagród, goście z Krosna zostali zaproszeni do czytelni na mały poczęstunek.

Konkurs miał również część plastyczną. Piękna praca wykonana przez uczennicę naszej szkoły Agatę Nowicką, stanowi teraz dekorację nowo wyremontowanej czytelni.

Mamy nadzieję, że konkurs ten pozwolił uczniom lepiej poznać historię naszego regionu oraz dostarczył im miłej zabawy.

FOTORELACJA

Barbara Siwczak

Skip to content