Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Hospicjum Palium

5 grudnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W ramach świętowania przedstawiciele naszej szkoły, zaangażowani w Szkolnym Kole Wolontariatu, wzięli udział w spotkaniu online zorganizowanym przez Hospicjum Palium. Celem spotkania było wspólne podsumowanie działalności oraz podziękowanie wszystkim wolontariuszom za ich oddanie i zaangażowanie.

W trakcie spotkania wysłuchaliśmy bardzo ciekawej prelekcji, poprowadzonej przez współzałożyciela Stowarzyszenia „Leczymy z Misją” na temat aktywności wolontariatu w Kenii, roli wolontariusza i istoty mądrej pomocy.
Podczas spotkania mogliśmy zobaczyć, jak wielu uczniów z różnych szkół jest zaangażowanych w wolontariat, a my jesteśmy częścią większej całości, rozsiewającej okruchy dobra w świecie.

To wyjątkowe spotkanie z pewnością poszerzyło nasze horyzonty oraz świadomość wielkich potrzeb. Z pewnością będzie inspirować nas do dalszych działań dla dobra drugiego człowieka.

Barbara Skoczylas
Anna Arlt Stelmachowska

Skip to content