Marzycielska poczta – listy do chorych dzieci

,,Kiedy pomagamy innym , pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas’’

Flora Edwards

Uczniowie klasy Vb wspólnie z wychowawczynią  z ogromną chęcią wzięli udział w zorganizowanej akcji pisania listów do dzieci. Marzycielska Poczta to świetny pomysł, który rozbudził wśród wielu uczniów chęć poznania nowych kolegów i koleżanek z różnych regionów Polski. Cała klasa podjęła się napisania listów, wykonania kartek oraz laurek dla Lenki i Wiktorii, które zmagają się z ciężkimi chorobami. Historie dziewczynek bardzo nas wzruszyły, dlatego mamy nadzieję, że przez ten nasz drobny gest sprawimy radość na twarzach Lenki i Wiktorii, do których trafią nasze kartki i listy. Część uczniów zdecydowała się również dołączyć do listów drobne upominki. Wszystkie listy, laurki, kartki oraz upominki zostały przez nas zapakowane w kartony, które następnie wysłaliśmy do dziewczynek.

Dla uczniów klasy Vb było to niezwykłe doświadczenie, które niewątpliwie zapadnie w sercach wszystkich, którzy poznali tę dwójkę małych bohaterów. To na pewno nie będzie nasz ostatni raz.

 

Wychowawczyni klasy Vb

Natalia Stachowiak

Skip to content