Mamy Wicemistrza Wielkopolski

24 maja b.r. w Pile odbył się Finał Gimnazjady w lekkiej atletyce. Mocnym akcentem zawodów był mistrzowski rzut oszczepem Damiana Ludwiczaka, ucznia oddziału trzeciego Gimnazjum nr 2 w Mosinie. Oszczep Damiana, wkręcając się w powietrze, poszybował na odległość 48,80 m., co pozwoliło naszemu miotaczowi dumnie stanąć na II miejscu podium. Warto podkreślić, iż zdobycie tytułu Wicemistrza Wielkopolski, okupione było trudnym współzawodnictwem – w samym finale wojewódzkim w rzucie oszczepem startowało ponad 40 zawodników. Jednak talent to nie wszystko, przygotowaniem motorycznym Damiana kierował od samego początku Marcin Kilian – nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2. Jest to już drugi sukces trenerski Marcina Kiliana, ponieważ już w 2014 roku na Finale Gimnazjady, Filip Szczepański, również uczeń naszej szkoły, zdobył Mistrzostwo Województwa w rzucie oszczepem. Liczymy na dalsze sukcesy mosińskich, młodocianych oszczepników tym bardziej, że kolejnym gimnazjalistą, mogącym powalczyć w przyszłym roku o podium jest Jakub Kołodziej z oddziału drugiego, który uplasował się na VII miejscu. Serdeczne gratulacje!

Jakub Szeszuła

foto. Marcin Kilian

Skip to content