Mamy 85 nowych czytelników!

12 grudnia uczniowie klas I (wraz z wychowawczyniami) uczestniczyli w uroczystości „Pasowania na Czytelnika”. Było to przyjęcie w poczet czytelników biblioteki szkolnej, po którym najmłodsi uczniowie będą mogli samodzielnie korzystać z jej zbiorów. W tym celu najpierw uczestniczyli w specjalnych lekcjach bibliotecznych. Zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej, z zasadami szanowania książki i zachowania się w bibliotece oraz dowiedzieli się, jak będzie wyglądało wypożyczanie książek. Dotąd dzieci, już od „zerówki”, mogły wypożyczać książki korzystając z biblioteki w towarzystwie dorosłych. Podczas spotkania odświętnie ubrani uczniowie złożyli Książce ślubowanie: „My uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko ślubujemy, że o Ciebie dbać będziemy! Nie zaginać rogów, nie plamić okładki. Poznawać Cię wiernie do ostatniej kartki. Będziemy się troszczyć, by Ciebie nie gubić. Odwiedzać bibliotekę każdy z nas polubi. Ślubujemy! Ślubujemy! Bo Cię czytać bardzo chcemy!” Po ślubowaniu Pani Dyrektor i nauczycielki biblioteki dokonały pasowania. Uroczystości towarzyszyła zabawa, animowana przez panią Bajankę, współpracującą z wydawnictwem „Media Rodzina”. Całe wydarzenie odbywało się w gościnie u „Kici Koci”- dekoracją była makieta pokoiku, w którym wszystkich witała pluszowa Kicia. Uczniowie poznali bohaterów serii „Kicia Kocia”, zobaczyli eksperyment „Dobro i zło” i doświadczyli, jak wielką siłę ma wyobraźnia, a ta rozwija się właśnie przez czytanie książek. Przedstawiciele klas łowili na wędkę „Receptę na czytanie” czyli zestaw książek, od którego dzieci mogłyby rozpocząć przygodę czytelniczą. Nie zabrakło też zabaw ruchowych. Na zakończenie dzieci otrzymały od pani Bajanki dyplomy, wycinanki z Kicią i jej postać do ozdabiania. Każda klasa przyszła pożegnać się z Kicią do jej pokoiku i wykonała sobie zdjęcie razem z maskotką. Natomiast jako pamiątkę z uroczystego pasowania na czytelnika każde dziecko otrzymało książeczkę. Mamy nadzieję, że takie radosne przyjęcie w poczet czytelników szkolnej biblioteki, z czasem przerodzi się w prawdziwą pasję czytelniczą (przynajmniej u niektórych).

Nauczycielki z biblioteki szkolnej

GALERIA

Skip to content