Lżejsze plecaki, prostsze plecy!

Realizując decyzję Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie biblioteka szkolna  zamówiła dodatkowo niektóre  podręczniki:

dla klas V (po 15 egzemplarzy: Planeta Nowa, Wczoraj i dziś, Puls Życia),

VI (po 15 egzemplarzy: Planeta Nowa, Wczoraj i dziś, Puls Życia),

VII (po 5 egzemplarzy: Planeta Nowa, Wczoraj i dziś, Puls Życia, Chemia Nowej Ery, Spotkania z fizyką)

i VIII (po 5 egzemplarzy: Planeta Nowa, Wczoraj i dziś, Puls Życia, Chemia Nowej Ery, Spotkania z fizyką).
Dodatkowo z zasobów szkolnych wyodrębniono dla klasy IV po 15 egzemplarzy podręczników do historii, przyrody i języka polskiego, a także dla klas VII i VIII po 10 egzemplarzy wymienionych wcześniej tytułów. Wszystkie te podręczniki, zakupione ze środków Rady Rodziców i wypożyczone na bieżący rok szkolny z zasobów szkolnych, mają służyć uczniom w szkole. Po przygotowaniu przez bibliotekarki książek do udostępniania (ostemplowaniu, oznaczeniu kolorowym pasem i owinięciu) przekazano je do klasopracowni: historię do sali nr 104, geografię i przyrodę do sali nr 105, biologię do sali nr 201, chemię i fizykę do sali nr 101 oraz język polski do sali 206. Dzięki temu przede wszystkim plecaki naszych uczniów mogą być choć trochę lżejsze. Z pewnością usprawni to również organizację pracy na lekcjach, bo każdy uczeń będzie miał podręcznik na ławce.

 

Nauczyciele bibliotekarze

Skip to content