Ludzie z pasją – kolejne spotkanie

W dniu 18 XI 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z mieszkanką Mosiny, panią Barbarą Walkowiak. Zostało ono połączone z otwarciem wystawy poświęconej zainteresowaniom bohaterki. Wernisaż w Galerii Szkolnej poprowadziła pani Iwona Hertig, która cyklicznie zaprasza do naszej szkoły osoby posiadające pasję i chcące się nią podzielić z innymi. W wydarzeniu brali także udział zaproszeni goście, panie wicedyrektor Alicja Witucka – Piskorska i Beata Buchwald oraz uczniowie z klasy III c oraz z klasy III a z wychowawczynią. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały opowieści pani Basi o swojej pasji – rękodzielnictwie. Bohaterka spotkania z umiłowaniem maluje różnymi technikami: farbą olejną, akrylową, wykonuje rysunki akwarelą, suchą pastelą, a także robi kolaże stosując łączone techniki. W swoich pracach pani Basia stosuje również haft krzyżykowy i szydełkuje. Wszystkie zgromadzone dzieła mogliśmy z podziwem oglądać na wystawie. Dzieci chętnie dopytywały gościa o prace, interesując się z czego są zrobione i ile czasu pani poświęciła na ich wykonanie. Po spotkaniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych pod kierunkiem pani Barbary Walkowiak i swoich wychowawczyń. Każde dziecko wykonało pięknego skrzata z brodą, a uczniowie klasy III c również aniołka. Zadanie było dużym wyzwaniem, bo wymagało od dzieci, by nauczyły się na lekcji szyć. Zajęcia bardzo spodobały się uczniom. Niektórzy zadeklarowali, że będą również kontynuować prace z szycia w domu.

FOTORELACJA

Dorota Gołąb

Skip to content