List Głównego Inspektora Sanitarnego – aplikacja ProteGo Safe

Szanowni Państwo, 

Drodzy Rodzice, 

Główny Inspektor Sanitarny skierował specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęca do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe.  

To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół.  

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). 

LIST 

Alicja Trybus 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie 

Skip to content