Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

W Poznaniu na stadionie lekkoatletycznym (Golęcin) 15 września odbyły się zawody  z cyklu  „ Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Były to zmagania 500 zawodników z całego województwa wielkopolskiego. Uczestnicy startowali w dwóch konkurencjach, jednej biegowej (na 60 lub 300 metrów) i drugiej technicznej (rzut piłeczką palantową lub skok w dal). Z naszej szkoły wystartowało 26 uczniów z klas 4 i 5. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie, trud i godne reprezentowanie naszej szkoły. Na podium w tych zawodach stanęło dwoje uczniów z „dwójki”. Pierwsze miejsce w biegu na 60 metrów zajął Franciszek Kilkowski (III miejsce w dwuboju) i trzecie miejsce w skoku w dal zajęła Monika Błoszyk (VI miejsce w dwuboju). Te zawody były eliminacjami wojewódzkimi do konkursu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie 1 października. Skład wojewódzkiej reprezentacji wkrótce zostanie ogłoszony przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki.

GALERIA

Marcin Kilian

Skip to content