Lekcja wiedzy o społeczeństwie

Uczniowie klasy 3d naszego gimnazjum wraz z Paniami: Reginą Burkiciak oraz Agnieszką Stachowską – Bimkiewicz wzięli udział w lekcji wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się w sali Urzędu Miejskiego. Niecodzienną lekcję pod hasłem: „Samorządna Mosina” przeprowadzili dla młodzieży przedstawiciele mosińskiego samorządu: „Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Kaptur, najmłodszy radny – Dominik Michalak, radny z najdłuższym samorządowym stażem – Ryszard Rybicki, burmistrz z pierwszej kadencji mosińskiego samorządu – Bogdan Robakowski oraz obecny zastępca burmistrza – Przemysław Mieloch. Samorządowcy opowiedzieli młodzieży o tym, czym jest samorząd, jakie są uprawnienia Rady, jak się wybiera radnych i na czym polega ich praca.
Inicjatorem lekcji była Pani Regina Burkiciak. Pomocy w zorganizowaniu lekcji udzielił Dominik Michalak.

Obszerny artykuł na temat wspomnianej lekcji znajdziecie na stronie: www.mosina.pl
w zakładce:Relacje

Skip to content