„Las to wielki dom, małe i duże zwierzęta w nim są”- wyniki konkursu

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły chętnie uczestniczą w  zajęciach edukacyjnych rokrocznie przygotowywanych przez pracowników WPN. Odbywają się one na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Jeziorach. W zajęciach terenowych, specjalnych biegach na szlakach parkowych, pokazach multimedialnych, zajęciach w salach muzeum przyrodniczego oraz konkursach plastycznych i grach przyrodniczych  uczestniczą  dzieci z klas I- III, a także starsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Oprócz wiedzy, wrażeń, pamiątek często zdobywają ciekawe nagrody.

W sobotę 18 listopada podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu spotkali się tam laureaci konkursu plastycznego „Las to wielki dom, małe i duże zwierzęta w nim są” wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami szkolnymi. Konkurs został przeprowadzony podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych w ramach „Leśnej Szkoły” w roku szkolnym 2016/17. Cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci – zebrano 1001 prac! Spośród tej puli wyłonione zostały najlepsze dzieła – w sumie 43 prace. Dla laureatów Dyrekcja Wielkopolskiego Parku Narodowego ufundowała nagrody o tematyce przyrodniczej. W ich gronie znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.

 Łukasz Bimkiewicz z obecnej klasy IV c  został zwycięzcą konkursu w kategorii klas I-III. Milena Deneka z klasy IIIc  oraz Tatiana Stankiewicz z IV c otrzymały wyróżnienia. Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

By uczcić finał konkursu wydany został kalendarz dziecięcy na nadchodzący rok, w którym przedstawione zostały nagrodzone prace, a który zdobić będzie nasze klasy. Praca Łukasza Bimkiewicza zdobi styczniową stronę kalendarza.  Z tej okazji zorganizowano także zabawy integracyjne i poczęstunek przy ognisku.

Jolanta Wiesner

Iwona Hertig

Skip to content