„Kup Pan szczotkę”

Rozpoczynamy w naszej szkole kolejną akcję Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości szczoteczek i past do zębów, które zostaną wysłane do ośrodków misyjnych w Afryce. W szkołach prowadzonych przez misjonarzy, wolontariusze z Polski nauczą dzieci dbać o zęby. Z relacji dentysty- wolontariusza Krzysztofa Gniazdowskiego: Nauka mycia zębów dla tych dzieci to wspaniała zabawa. Ogromna radość panuje wówczas, kiedy mogą zabrać szczoteczki i pasty do domu. Niektóre maluchy od razu zjadają pastę, bo to dla nich nieznany, wspaniały smakołyk.
Przyłącz się do akcji, kup pastę i szczoteczkę i przynieś do szkoły ( stoisko na parterze szkoły). Akcja potrwa od 20 września do 20 października. Pod koniec października szczoteczki zostaną wysłane do Afryki.
koordynator akcji: Beata Buchwald

plakat

akcja2

Skip to content