Konkurs Pięknego Czytania – druga odsłona

Konkurs Pięknego Czytania – druga odsłona

W dniu 4 czerwca odbyła się kolejna tura szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Tym razem wybrane przez siebie teksty czytali uczniowie klas czwartych i piątych oraz szóstych i siódmych. Jury: pani Anna Ciesielska
i pani Anna Chilczuk- Bech z ogromną przyjemnością wysłuchały przygotowanych przez uczniów klas czwartych i piątych fragmentów różnorodnych powieści. Wspólnie z uczniami zagłębialiśmy się w świat zwierząt, młodzieńczych perypetii, mierzyliśmy się z istotnymi problemami współczesnego świata, przenosiliśmy się do fantastycznych krain. Świetnie przygotowani do konkursu uczniowie dali popis umiejętności sugestywnego czytania. Jury nie miało łatwego zadania podczas wyłaniania zwycięzców.

 A oto wyniki rywalizacji między uczniami klas czwartych i piątych:

I miejsce: Faustyna Tomczak klasa 4a
Justyna Kasprzak klasa 5d

II miejsce: Piotr Piątek klasa 4c
Iga Pawłowska klasa 5d

III miejsce: Oskar Zakrzewski klasa 4d
Oliwia Bolewska klasa 5 c

Uczniowie klas szóstych i siódmych sięgnęli  w większości po klasyki literackie. Wysłuchaliśmy między innymi fragmentów powieści „Ten Obcy”, „ Chłopcy z Placu Broni”, „Opowieści z Narnii”. A oto zwycięzcy:

I miejsce: Joanna Gołowacz klasa 6a
II miejsce: Zuzanna Borak klasa 7a
III miejsce: Katarzyna Majchrzak klasa 7a

                      

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 Do zobaczenia za rok na następnym Konkursie Pięknego Czytania.

Anna Chilczuk-Bech

Skip to content