KONKURS „MÓJ KALENDARZ ADWENTOWY”

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz gimnazjalnych naszej gminy do udziału w dziewiątej edycji konkursu na wykonanie kalendarza adwentowego. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego. W Niemczech tradycja odliczania upływających dni adwentu przy pomocy kalendarza adwentowego ma już ogromnie długą tradycję. W Polsce kalendarze adwentowe cieszą się coraz większą popularnością, a pomysłowość w ich wykonaniu jest zaskakująca.

REGULAMIN KONKURSU

• Uczestnicy wykonują samodzielnie kalendarz adwentowy w dowolnej formie plastycznej. Nie przewidujemy pracy w parach.
  • Poszczególne „okienka” kalendarza powinny zawierać dowolne zwroty bądź słowa w języku niemieckim, np. związane ze świętami, karnawałem, powiedzenia i przysłowia, zwroty grzecznościowe itp.
  • Uczestnicy składają prace u swoich nauczycieli języka niemieckiego, zostaną one odebrane przez organizatora do dni 7 grudnia 2018.
  • Termin składania prac upływa 7 grudnia 2018.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 grudnia 2018.
  • Z nadesłanych prac zorganizowana zostanie wystawa.
  • Informacje do szkół zostaną przekazane po rozstrzygnięciu konkursu w terminie dwóch dni od posiedzenia komisji.
  • Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

Organizator mgr Kinga Wośkowiak,

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mosinie