Konkurs gminny dla klas trzecich pt. „Turniej wiedzy o Mosinie i okolicy”

W ramach obchodów upamiętniających 170 – lecie proklamacji Rzeczypospolitej Mosińskiej we wtorek, 8 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole gminny konkurs pt. „Turniej wiedzy o Mosinie i okolicy”. Był on zorganizowany dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych Gminy Mosina. W konkursie rywalizowały ze sobą cztery trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy: Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie, Szkoły Podstawowej w Rogalinie, Szkoły Podstawowej w Czapurach oraz drużyna gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie. W jury zasiadła trzyosobowa komisja w składzie: p. Dyrektor Alicja Trybus oraz panie nauczycielki p. Danuta Białas i p. Magdalena Solecka. W czasie turnieju uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Mosiny, a także Wielkopolskiego Parku Narodowego. Uczniowie wykazali się świetną znajomością swojej miejscowości, a także gminy, doskonale odpowiadali na pytania. Ostatecznie I miejsce zajęły ex aequo reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie w składzie Dominika Florek, Martyna Silska oraz Antonina Szczepaniak oraz reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie w składzie Urszula Lachowicz, Stefan Arlt – Stelmachowski i Alan Wechta. II miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Czapurach w składzie Patryk Karolewski, Maciej Łuczak i Dominik Strzelczyk. III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rogalinie w składzie Igor Grzesik, Natalia Kubica i Mikołaj Sznura. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali gratulacje, pamiątkowe dyplomy a także wspaniałe nagrody, które ufundował Urząd Miejski w Mosinie. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom dziękujemy za piękne przygotowanie uczniów do konkursu.

Organizatorki konkursu

Dorota Gołąb

Kinga Tubis

 

FOTORELACJA

Skip to content