KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS VI “MOSIŃSKIE HISTORIE”

W celu upowszechnienia wśród uczniów wiedzy o historii regionu biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla klas VI pt. “Mosińskie historie”. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie zapoznali się z legendami i opowiadaniami związanymi z historią Mosiny i okolic. 15 marca 2019 r. odbył się konkurs w formie turnieju, w którym wzięły udział cztery trzyosobowe zespoły z klas 6 a i 6 b. Uczniowie odpowiadali na pytania i wykonywali różne zadania, w których musieli się wykazać znajomością mosińskich historii.

W konkursie zwyciężyła grupa dziewcząt: Magdalena Żerdzińska, Barbara Kluczyńska, Emilia Gilowska.

W rywalizacji między klasami lepsza okazała się klasa VI b.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Wielkopolski Park Narodowy.

FOTORELACJA

 

Barbara Siwczak

 

Skip to content