John Flanagan seria „Zwiadowcy”

16 – tomowa seria „Zwiadowcy” Johna Flanagana podbiła cały świat. Czytelnicy na każdym kontynencie pokochali Zwiadowców już w momencie ukazania się pierwszego tomu. Nie jest to niczym dziwnym, zważając na fakt, że każda książka serii trzyma w napięciu, a fabuła jest przemyślana i porywająca.                Seria opowiada o losach młodego Willa, wychowanka sierocińca na dworze barona Aralda, który wzięty pod skrzydła tajemniczego Halta, zaczyna swoje szkolenie na zwiadowcę. Zwiadowcy to owiani tajemniczą legendą strażnicy pokoju w królestwie Araluenu. Zwykli ludzie wierzą w ich nadprzyrodzone moce i niebywałe umiejętności, w ich nieskończoną odwagę i rycerskość. Halt, który nawet wśród innych zwiadowców cieszy się wielkim szacunkiem i respektem, dla zwykłych obywateli królestwa jest żywą legendą, bohaterem, który zawsze pozostanie zwycięskim. Dla młodego Willa także jest bohaterem, jednak pod wpływem pewnych zdarzeń staje się również nauczycielem i mentorem. Mimo swojej powściągliwości do nowego ucznia, między Haltem, a chłopakiem tworzy się prawdziwa więź, która jest wystawiana na wiele prób.
Seria jest idealna dla miłośników fantasy oraz dla tych, który uwielbiają klimaty rycerzy, zamków i królów. „Zwiadowcy” to wciągająca opowieść o trudach dojrzewania pod czujnym okiem nauczyciela oraz o wytrwałości w spełnianiu marzeń. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i sympatycznych bohaterów jest idealną lekturą dla młodzieży.

Weronika

Skip to content