IX Gminny Konkurs Matematyczny ” MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

Dnia 28.04.2023 r. w naszej szkole odbył się finał IX Gminnego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Organizatorkami konkursu były panie Joanna Konara i Marzena Kasprzak. O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali najlepsi matematycy z siedmiu szkół podstawowych naszej gminy.  Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Na konkursie spotkali się reprezentanci następujących szkół: SP 1 w Mosinie, SP 2 w Mosinie, SP w Krosinku, SP w Rogalinie, SP w Rogalinku, SP w Czapurach, SP w Krośnie. 

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała Pani Agnieszka Stachowska-Bimkiewicz wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2, życząc wszystkim uczestnikom jak najlepszych wyników, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. 

Po każdym etapie uczniowie znali swoje wyniki, co dostarczało im satysfakcji z poziomu opanowania tabliczki mnożenia. Podczas konkursu dało się zaobserwować bardzo wyrównany poziom wśród uczestników, co świadczy o wcześniejszym ćwiczeniu i przygotowywaniu się do konkursu.  O wyrównanym i bardzo wysokim poziomie uczestników świadczy też konieczność dogrywki na czterech poziomach edukacyjnych: w czwartych, piątych, szóstych i siódmych klasach.  Najlepsi okazali się przedstawiciele SP w Rogalinku – GRATULUJEMY. 

 Konkurs został przeprowadzany na bezpłatnym programie Hexelon. 

 W przerwach pomiędzy kolejnymi etapami zmagań z tabliczką mnożenia, odbyły się rozgrywki drużynowe. W tej edycji organizatorki zaplanowały labirynty, krzyżówki matematyczne,  wykreślanki, odszukiwanie szczegółów i różnic na rysunkach. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą, spostrzegawczością, koncentracją i współpracą w grupie. Również na tym etapie nie obyło się bez dogrywki. Najlepsza okazała się reprezentacja SP w Krosinku – GRATULUJEMY.  

 Eliminacje, które przed finałem odbyły się w szkołach i wyłoniły reprezentantów do finału gminnego, były okazją do ćwiczenia sprawności rachunkowej wśród wszystkich uczniów. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży szkoły podstawowej zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa przecież sprawność rachunkową, niezbędną nie tylko w szkole podstawowej. 

  Konkurs zakończyła Pani wicedyrektor Agnieszka Stachowska-Bimkiewicz rozdaniem dyplomów i nagród. 

Dziękujemy Radzie Rodziców działającej w naszej szkole oraz Urzędowi Gminy Mosina którzy docenili nasz konkurs i sponsorowali nagrody. W tym roku zostały zakupione między innymi gry edukacyjne. Każdy uczestnik otrzymał w tym roku nagrodę, liderzy w każdej grupie wiekowej otrzymali drobne upominki a zwycięskie szkoły wyjechały z grami młodzieżowymi, które zasilą ich szkolne świetlice. 

Gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom, którzy pamiętają, że matematyka jest królową nauk. Mamy nadzieję, że wszyscy nie tylko rywalizowali, ale i dobrze się bawili. Zapraszamy za rok do wzięcia udziału w jubileuszowym dziesiątym już konkursie.  

  

Oto lista zwycięzców

  

I miejsce Szkoła Podstawowa w Rogalinku 

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie 

III miejsce Szkoła Podstawowa w Krosinku 

 

Na każdym etapie zmieniło się stanowisko indywidualnego Mistrza Tabliczki Mnożenia: 

 klasa czwarta 

  • Antoni Kubacki uczeń Szkoły Podstawowej w Krośnie 

klasa piąta 

  • Martyna Turowska uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie 

klasycyzm 

  • Cezary Karpezo uczeń Szkoły Podstawowej w Krośnie 

klasa siódma 

  •  Martyna Kula uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie
     

klasa ósma

         – Szymon Ratajski uczeń Szkoły Podstawowej w Rogalinku 

GALERIA

Joanna Konara

Marzena Kasprzak

 

Skip to content