IV Edycja Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

Dnia 26 stycznia 2018r. my, trzy uczennice z naszej szkoły: Laura Szulakiewicz 2c, Wiktoria Bręczewska 2c i Monika Warszta 2c wraz z Panią Reginą Burkiciak wybrałyśmy się do Zespołu Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu na konkurs pod patronatem posła Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba  pt. ,,Polska w Unii Europejskiej’’. Na początku było powitanie wszystkich uczestników konkursu oraz ich opiekunów w auli szkolnej. Następnie połowa uczestników poszła pisać konkurs, który był w wersji komputerowej, a druga część osób została na wykładzie pracownika Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu na temat Unii Europejskiej. Potem była krótka przerwa podczas której czekaliśmy na ogłoszenie wyników. Główną nagrodą był wyjazd do Brukseli. Niestety nie udało nam się wygrać, ale otrzymałyśmy pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. W roku będziemy startować ponownie, zachęcamy też innych. Naprawdę warto!

Laura Szulakiewicz kl. 2c

Skip to content