III Gminny Konkurs Matematyczny – „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

11 maja  w Zespole Szkół w Mosinie odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów Szkół Podstawowych „Mistrz Tabliczki Mnożenia” . Udział w konkursie wzięły reprezentacje 5 szkół podstawowych z naszej gminy. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.
Po każdym etapie uczniowie znali swoje wyniki, co dostarczało im satysfakcji z poziomu opanowania tabliczki mnożenia. Na konkursie dało się zaobserwować bardzo wyrównany poziom wśród uczestników, co świadczy o wcześniejszym ćwiczeniu i przygotowywaniu się do rywalizacji. Konkurs został przeprowadzany na bezpłatnym programie Hexelon. Reprezentacje poszczególnych szkół oprócz zmagań z tabliczką mnożenia mogły obejrzeć inscenizację przedstawienia matematycznego o figurach geometrycznych przygotowaną przez klasę VIb SP i IIC, IIIC Gim. Zostali zaproszeni do świata Kaczora Donalda i jego magicznej matematyki, czas umilało im rozwiązywanie krzyżówek i rebusów matematycznych.
Eliminacje w szkołach, które odbyły się w miesiącach styczeń- kwiecień są okazją do ćwiczenia sprawności rachunkowej wśród wszystkich uczniów. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży szkoły podstawowej zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa sprawności rachunkową na poziomie szkoły podstawowej.
Konkurs zakończyła pani dyrektor Grażyna Koralewska rozdaniem dyplomów i nagród.
Gratulacje dla wszystkich uczestników III edycji i do zobaczenia za rok
Oto lista zwycięzców
• Na poziomie klas czwartych
I miejsce – Antoni Nieckarz – SP nr 1 Mosina
II miejsce – Martyna Radzicka – SP Rogalin
III miejsce – Maria Krajewicz – SP nr 2 Mosina
• Na poziomie klas piątych:
I miejsce – Mikołaj Biedermann – SP Daszewice
II miejsce – Katarzyna Tomowiak – SP nr 2 Mosina
III miejsce – Bartosz Walkowiak – SP nr 1 Mosina
• Na poziomie klas szóstych
I miejsce – Kamil Bienert – SP nr2 Mosina
II miejsce – Agata Rusiniak – SP Rogalin
III miejsce – Adam Wunderse – SP Daszewice

ZDJĘCIA

Organizatorki konkursu
Joanna Konara i Katarzyna Żmuda

Skip to content