IIb i IIc w Ogrodzie Ekologicznym “Gładysiakowie” w Wirach

We wtorek, 17 września uczniowie z klasy IIb i IIc uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Ekologicznego “Gładysiakowie” w Wirach. Dzieci poznawały sekrety ogrodu i sadu. Przypomniały sobie, ile mamy pór roku, miesięcy, tygodni i dni. Dzięki warsztatom i zajęciom praktycznym uczniowie dowiedzieli się, ile jabłek potrzeba na 1 kilogram, jak daleko lata pszczoła. Razem z panią ogrodnik uczniowie wyznaczali grządki i siali na nich groszek.

Największą trakcją były warsztaty, w czasie których uczniowie dowiedzieli się, ile centymetrów ma ich palec, przedramię i stopa. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali, jak mierzono w dawnych czasach odległości, odmierzano tkaniny i długość grządek. Wykorzystywanie długości poszczególnych części ciała stało się pretekstem do porównywania dłoni, palców i ramion.

Wszystkie dzieci z zachwytem obserwowały zwierzęta zamieszkujące zagrodę. Niekwestionowanym ulubieńcem stał się kogucik.

FOTORELACJA

Marta Skałecka

Skip to content