II miejsce w gminnym konkursie matematyczno – językowym ,,ANGLOMAT’’

Dnia 13.04 2018 r. odbył się  V Gminny Konkurs Matematyczno – Językowy ,,Anglomat’’ dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych  w Czapurach.  Konkurs był zespołowy. Każda drużyna składała się z trzech osób. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Zuzanna Gutsche kl. IVb, Marceli Nowicki kl. IVb oraz Filip Malak z klasy IVc.

Uczestnicy konkursu pracowali w grupach , rozwiązując łamigłówki, krzyżówki i zadania tekstowe z matematyki i języka angielskiego. Konkurs podzielony został na 5 rund, każda z rund składała się zarówno z części matematycznej jak i językowej. Zadania z j. angielskiego sprawdzały  umiejętność słuchania ze zrozumieniem, czytania ze zrozumieniem oraz znajomość struktur i funkcji językowych.  W części matematycznej uczniowie musieli zmierzyć się przede wszystkim z zadaniami wymagającymi od nich logicznego myślenia. Dzieci rozwiązywały m.in. sudoku oraz układały tangram. Rywalizacja była bardzo zacięta, do ostatniego zadania trwała walka o podium.

W zmaganiach wzięło udział siedem szkół z naszej gminy. Zajęliśmy II miejsce.  Jesteśmy dumni z naszej drużyny.

 

Opiekun konkursu

Natalia Stachowiak

Skip to content