Igła i Kot w butach

Kot w butach to baśń ludowa, opublikowana przez Charles’a Perraulta w roku 1697 w zbiorze Bajki Babci Gąski. Najstarsza znana wersja tej baśni została zapisana i wydana w XVI wieku przez Giovanni Francesco Straparolę.
Na motywach tej baśni przedstawienie przygotowali, pod kierunkiem pani Grażyny Koralewskiej, aktorzy zespołu „Igła”, czyniąc adresatami spektaklu uczniów  klas I-III SP.

Tytułowego bohatera zagrała Agata Kilian. Młodzi aktorzy, między innymi: Kacper Gorzelańczyk, Zofia Phol, Milena Sieradzka, Łucja Szymańska, Katarzyna Kozak, Zofia Brzozowska, Ewa Bech, wcielili się w postaci królewien, królów, dam dworu, zaś uczniowie kl. 0 C – mali tancerze, przeistoczyli się w kolorowe motyle, biedronki, żabki, niedźwiedzie.

Wszyscy uczestnicy spektaklu wykazali się precyzją gry aktorskiej, umiejętnością doboru odpowiednich gestów, mimiki i ekspresji głosowej. Występom aktorskim towarzyszył śpiew oraz taniec w wykonaniu uczniów, którzy pod kierunkiem pani Kingi Tubis przygotowali przepiękny układ taneczny.
Żadne przedstawienie nie może się obyć bez scenografii, a leśną, baśniową dekorację,  z zamkiem w tle,  wykonała pani Ewa Buksalewicz- Moskal.
Spektakl uwieńczony został  zasłużonymi oklaskami zgromadzonej na widowni publiczności.
Julia Piątek
z red. „Głosu Gimnazjalisty”
zdjęcia Agata Kasperkowiak

dav

 

 

 

Skip to content