I MIEJSCE KLASY 4B w XXI edycji rajdu „Śladami Historii Rzeczypospolitej Mosińskiej”

W dniu 24.09.2021r. odbył się rajd na Górę Pożegowską pod hasłem „Harcerstwo to jest to”.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 500 uczestników ze szkół z terenu gminy Mosina z czego 15 drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie. Uczniowie wyruszali ze swoich szkół i musieli dotrzeć na metę rajdu o określonej godzinie, sami wybierali długość i trudność trasy w zależności  od kondycji fizycznej uczestników. Po drodze wykonywali zadania i rozwiązywali zagadki dotyczące zagadnień związanych z harcerstwem. Na mecie rajdu, każda drużyna prezentowała musztrę oraz piosenkę lub pląs harcerski. Na każdego uczestnika czekała miska ciepłej zupy oraz dyplom uczestnictwa.

Po podsumowaniu punktacji, okazało się że klasa 4b SP nr 2, zdobyła I miejsce w kategorii klas IV-VI. Biorąc pod uwagę ilość uczestników oraz fakt że klasa uczestniczyła w rajdzie po raz pierwszy jest to duże osiągniecie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom, puchar oraz upominki w postaci piłki nożnej i frisbee. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji, ponieważ przede wszystkim była to świetna zabawa, przyjemny spacer oraz miło spędzony czas.

Galeria

wychowawca klasy 4b Justyna Górna

Skip to content