Goście z Cambrai w naszej szkole

25.10.2021 r. przybyli do nas z kilkudniową wizytą mili goście – nauczyciele z dwóch szkół: szkoły podstawowej i gimnazjum, które znajdują się w Cambrai – mieście usytuowanym we wschodniej Francji. Okolice miasta były w trakcie I wojny światowej miejscem licznych walk, zaś bitwa, która rozegrała się tu w 1917 roku, przeszła do historii za sprawą użycia po raz pierwszy na dużą skalę broni pancernej.

Jeżeli ktoś z was wybiera się w najbliższym czasie do Cambrai , musi koniecznie odwiedzić Katedrę Notre-Dame (XVIII – XIX w.), barokową kaplicę seminarium jezuitów oraz kościół St. Géry (XVIII w.).

Zanim jednak wyruszycie w daleką podróż, na pewno warto spędzić nieco czasu z naszymi gośćmi, którzy podczas pierwszego dnia pobytu w Dwójce zapoznają się z systemem oświaty w Polsce, obejrzą film i prezentację o naszej szkole i przespacerują się po niej, by lepiej poznać miejsce pracy i nauki mosińskich nauczycieli i uczniów. Ten, zapewne pełen wrażeń, dzień zakończy spotkanie integracyjne, w którym uczestniczyć będzie Dyrekcja Szkoły, Pan Burmistrz, Przemysław Mieloch, Przewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Małgorzata Kaptur, przedstawiciele Rady Rodziców i Nauczycieli.

W kolejnych dniach nasi francuscy przyjaciele odwiedzą Urząd Gminy w Mosinie i spotkają się z Panem Burmistrzem. By lepiej poznać okolicę, odwiedzą Rogalin oraz Kórnik. Złożą także wizytę w stolicy Wielkopolski.
Każdego dnia nauczyciele z Cambrai będą mieli możliwość obserwowania lekcji prowadzonych przez naszych nauczycieli, wezmą także udział w zajęciach w Wielkopolskim Parku Narodowym. Pobyt naszych gości w Polsce zakończy uroczysta kolacja oraz wspólne ognisko.

Życzymy Nauczycielom z Cambrai niezapomnianych wrażeń i miłych wspomnień z pobytu w naszej szkole.

Wiesława Szubarga

 

Skip to content