Gminny Konkurs Gwary Poznańskiej – „W antrejce na ryczce”.

Szkoła Podstawowa im Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego w Rogalinie zorganizowała  Gminny Konkurs Gwary Poznańskiej. 27 października  dwie  uczennice  –  Marta Kunaj  oraz Zuzanna Borak   reprezentowały naszą szkołę podczas drugiego etapu konkursu. O miejsca na podium dzielnie walczyli reprezentanci 6 szkół naszej gminy. Wszyscy uczniowie wykazali się świetną znajomością gwary poznańskiej oraz zdolnościami recytatorskimi.  Komisja konkursowa przyznała 3 miejsce Marcie Kunaj, a Zuzanna Borak otrzymała wyróżnienie. Uczennice  otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie  gratulujemy  sukcesu i życzymy kolejnych udanych występów na scenie.

ZDJĘCIA

                                                                       Arleta Dąbrowska – Tatarynowicz

                                                                       Barbara Siwczak

Skip to content