Festiwalowo i kolorowo

Dnia 13.06.2016r. w Zespole Szkół nr 2 w Mosinie odbył się Festiwal Szkoły z Klasą 2.0. Wydarzenie miało na celu podsumowanie pracy uczniów w projektach o różnorakiej tematyce oraz zaprezentowanie efektów końcowych swojej działalności. Zabawa festiwalowa trwała 3 godziny lekcyjne, w ciągu których główna prowadząca – Pani Anna Chilczuk Bech – przybliżała w ciekawy sposób uczniom, nauczycielom
i dyrekcji rezultaty pracy w programie „Szkoła z Klasą 2.0”. Formuła festiwalowa aktywizowała nas do czynnego uczestnictwa w zabawie. Po każdej prezentacji ( projekty były prowadzone pod opieką Pani Beaty Mazur, Pani Marzeny Kasprzak, Pani Marty Tomczyk, Pani Arlety Dąbrowskiej – Tatarynowicz, Pani Małgorzaty Szeszko, Pani Kingi Wośkowiak, Pani Marty Nowak, Pani Beaty Małeckiej – Rzeźnikowskiej, Pana Pawła Szukalskiego) uczniowie zgromadzeni na sali odwiedzali przygotowane przez zespoły projektowe stanowiska i bawili się gwarą poznańską, językiem niemieckim, rozumieniem fragmentów książek, słuchaniem muzyki, tworzeniem sushi , łamigłówkami logicznymi i składaniem żurawi. Hitem było pisanie gęsim piórem na stanowisku zaaranżowanym na średniowieczne skryptorium. Każdy na festiwalu mógł znaleźć coś, co mu się spodobało. Nauczyciele też się z nami bawili! Krążyli po stoiskach i uczyli się podobnie jak my!
Cały festiwal odbył się w bardzo przyjemnej i interesującej atmosferze. To wydarzenie różniło się
od innych, ze względu na jego szczególną swobodę, która zaskutkowała uważnym słuchaniem przygotowanych przez zespoły materiałów i świetną nauką połączoną z zabawą.
Założenia Szkoły z Klasą brzmią : „żeby szkoła była miejscem ciekawej i mądrej edukacji; żeby uczniowie chcieli i lubili się uczyć, a nauczyciele chcieli i lubili uczyć; żeby szkoła była żywą społecznością współpracujących ze sobą nauczycieli, uczniów i rodziców; żeby nie była nudna i smutna; żeby w uczniach widziała ludzi. ‘’ To co wydarzyło się na festiwalu, potwierdza, że nasza szkoła jest fantastycznym miejscem, a nasi nauczyciele potrafią nas zmobilizować nawet do najbardziej szalonych działań! ☺.
A jak się bawiliśmy i uczyliśmy można zobaczyć w galerii zdjęć. Gorąco polecam!

FOTORELACJA

Martyna Nowak, kl. 2A

Skip to content