FESTIWAL ŚWIĄTECZNY JUŻ ZA NAMI

Grudzień to czas, kiedy   zaczynamy  przygotowania   do świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy dnia, w którym spotkamy się z rodziną przy wigilijnym stole, dzieci marzą o prezentach.

Świąteczny klimat można było poczuć  w naszej szkole już 11 grudnia  za sprawą  świątecznego festiwalu, który rozpoczął się dokładnie o godz. 17.00, a zakończył o godz. 20.00. W całym budynku rozgościły się na te kilka godzin bardzo kolorowe stoiska z akcesoriami świątecznymi przygotowanymi przez rodziców i uczniów . Każda z klas, według własnego, autorskiego pomysłu, przygotowała  świąteczny stragan. Wszystkim przyświecał ten sam cel – uzbieranie pieniędzy, których część została przekazana na rzecz chorego chłopca – ucznia naszej szkoły.

Na naszych świątecznych, festiwalowych straganach znaleźć można było różności, m.in. pierniki, stroiki, poduszki, zabawki, serwetki, obrusy i wiele innych akcesoriów, nie tylko świątecznych oraz książki, które można było kupić na stoisku pań z biblioteki. Ogromnym powodzeniem cieszyła się kawiarenka oferująca pyszne ciasto i aromatyczną kawę.

W związku z kiermaszem mury naszej szkoły odwiedzili zaproszeni goście, rodzice naszych uczniów i inni mieszkańcy Mosiny. I niewątpliwie każdy poczuł atmosferę zbliżających się świąt oraz radość z bycia razem i  ze wspólnej zabawy.

Wydarzeniem na miarę festiwalu były występy naszych uczniów, którzy po raz kolejny udowodnili, że są profesjonalistami!  Na naszej „dwójkowej scenie” mogliśmy podziwiać dzieci z klas 0-3 śpiewające z ogromnym zaangażowaniem i wdziękiem wesołe, bardzo rytmiczne, piosenki o tematyce świątecznej lub zimowej. Tego wieczoru wystąpił także chór dziecięcy ,,Mikołajki” działający przy parafii św. Mikołaja w Mosinie, a także Adam Wieczorek, który zagrał nam pięknie  na skrzypcach. Gabrielę Skułę usłyszeliśmy w kolędzie: ,,Gdy śliczna Panna”, a Dominikę Ziętarską w kolędzie „Lulajże Jezuniu”. Z kolei Natalia Marcinowska zaśpiewała piosenkę ,,Święta cały rok”. Dużo radości sprawiła nam także grupa flażoletowa, która przygotowała dla nas swój świąteczny program. Wszystko poszło zgodnie z planem, dzięki dwóm prowadzącym: Julii Kordy oraz Agacie Stróżyńskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie na nasze przedświąteczne spotkanie. Życzymy Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Julia Piątek z redakcji „Głosu Gimnazjalisty”

 

Skip to content