Dzień Papieski w naszej szkole

W niedzielę, 14 października, w całej Polsce przeżywaliśmy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W naszej szkole natomiast upamiętniliśmy papieża Polaka 16.10.2018 r. W stołówce na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie okolicznościowe, które było zwieńczeniem szeregu działań, podejmowanych wcześniej.
Początkowo katecheci przeprowadzili lekcje poświęcone osobie Świętego Jana Pawła II, następnie zostały ogłoszone i przeprowadzone konkursy: plastyczny dla klas I – IV pt. „św. Jan Paweł II w oczach mojej rodziny” oraz konkurs wiedzy o życiu św. Jana Pawła II.

Ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów miało miejsce podczas spotkania w stołówce szkolnej. Dodatkowo wybrani uczniowie z kl. IV przeprowadzili wywiady z niektórymi nauczycielami, z p. Dyrektor oraz z księdzem proboszczem parafii w Mosinie na temat ich wspomnień związanych z osobą naszego papieża Rodaka.
Z nagrań przeprowadzonych rozmów powstał film, który stanowił część przedstawienia zaprezentowanego w formie programu telewizyjnego („Magazyn Katolicki”), w całości poświęconego osobie św. Jana Pawła II. Przedstawienie przygotowali uczniowie z kl. IV a i IV c pod kierunkiem s. Heleny Foryś. Na zakończenie spotkania uczniowie kl. IV c zaśpiewali piosenkę Magdy Anioł „Lolek”.

Dodatkową atrakcją tego dnia były kremówki, które tak lubił Święty Jan Paweł II. I które można było kupić i skosztować tego dnia podczas długiej przerwy międzylekcyjnej.

W konkursie wiedzy o życiu św. Jana Pawła II brało udział 29 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV – VI oraz VII, VIII i III Gimnazjum.

Oto wyniki:

W kategorii klas: IV – VI:
I miejsce – Agata Kilian V b
II miejce – Adrian Skrzypczak VI a
Agata Miedziak IV c
Urszula Lachowicz IV c
III miejsce Dominika Zięterska IV a
Magdalena Łopusińska Vc

W kategorii klas: VII, VIII i III gim:

I miejsce – Maja Kilian VIII a
Katarzyna Majchnak VII a
Zofia Lachowicz VIII a
Wiktoria Matuszewska VIII b
II miejsce – Alicja Chmielewska III gim
III miejsce – Mikołaj Miedziak VIII a

W konkursie plastycznym wzięło udział 9 uczniów.

I miejsce – Marcin Pomykalski IV e
II miejsce – Jakub Skrzypek IV b
III miejsce – Milena Deneka IV c
Maja Szulc IV a

s.  Paulina Foryś

Skip to content