Dzień Papieski w naszej szkole

16 października 2020 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. W tym roku świętujemy 100 rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II. Z tej okazji została przygotowana przez panią Iwonę Hertig wystawa poświęcona sylwetce papieża Polaka. Uroczystość otwarcia wystawy odbyła się w obecności Pani Dyrektor i uczniów klasy 1b. Uczniowie klasy 6d przygotowali prezentację i konkurs nawiązujące do życia Świętego Jana Pawła II.

Przez szkolny radiowęzeł została nadana audycja poświęcona życiu naszego papieża. Uczniowie wszystkich klas mogli się wsłuchać w jego słowa skierowane do młodzieży i wspólnie zanucić „Barkę”, ukochaną pieśń papieża. W tym dniu w naszej szkole dominował kolor żółty – kolor papieski, odzwierciedlony w kolorowych akcentach ubrań noszonych przez uczniów i nauczycieli.

 

Zdjęcia zrobione podczas uroczystości z okazji Dnia Papieskiego

 

Skip to content