Dzień liczby π w naszej szkole

Dzień liczby Pi – to  obchodzone corocznie święto, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych, ale i od pewnego czasu również w Polsce. Data święta 14 marca kojarzona jest z powodu pierwszych cyfr rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Data 14 marca zapisywana jest w USA jako „3.14”.

Tradycyjnie, już od kilku lat, nasza szkoła obchodzi święto liczby Pi.  W tym roku szkolnym uczniowie mieli za zadanie ozdobić tę liczbę. Pomysły przeszły nasze wyobrażenia. Nasi uczniowie użyli różnych sposobów dekoracji. Liczba Pi była wykonana w  plastelinie, pokolorowana, oklejona ozdobnym papierem, przyozdobiona drobnymi różyczkami, wzorkami przypominającymi puzzle, guziczkami i koralikami.

W obchody święta włączyła się bardzo duża liczba uczniów, o czym świadczą ich prace zdobiące korytarze szkoły oraz gazetki.

W tym dniu szkoła stała się bardzo wesoła i  kolorowa. Zapraszamy do zabawy za rok.

GALERIA

Nauczycielki matematyki:

Bernadeta Marczak

Joanna Konara

Marzena Kasprzak

Maria Kaliska

Skip to content