Działamy ekologicznie – nie tylko lokalnie! „Dwójka” partnerem organizowanego przez Komisję Europejską Zielonego Tygodnia

Bez tytułu

Nasza szkoła została partnerem EUGreenWeek  (można się przekonać na stronie http://www.eugreenweek.eu/partner-events). Planowane przez naszą szkołę działania, których głównym pomysłodawcą i koordynatorem jest pani Beata Małecka – Rzeźnikowska, obejmują szereg przedsięwzięć, których celem jest zmiana świadomości mieszkańców w zakresie zanieczyszczenia atmosfery i poprawa jakości powietrza w naszym mieście.  Nasza inicjatywa obejmuje:

-lekcje o smogu w klasach 4-7 SP i 2-3 Gimnazjum

-przeprowadzenie ankiety dot. wiedzy o smogu,

-sondę uliczną na temat stanu czystości powietrza w Mosinie,

-pytania do Wydziału Ochrony środowiska dotyczące działań podejmowanych przez gminę w tym temacie,

-przygotowanie i rozpropagowanie ulotek i plakatów antysmogowych,

-przeprowadzenie doświadczeń dot. zanieczyszczenia powietrza pyłami i prezentację wyników,

-przedstawienie ekologiczne dotyczące zanieczyszczenia powietrza dla uczniów naszej szkoły,

-haeppening,

-symboliczne sadzenie drzew.

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do zmian, dzięki którym będziemy mogli oddychać czystszym, zdrowszym powietrzem.

Anna Ciesielska