„Detektywi w bibliotece”

Kto chciałby siedzieć w szkole po lekcjach prawie do północy? Z własnej nieprzymuszonej woli, dla czystej przyjemności! Niemożliwe?! A czwartoklasiści chcieli!

Drugi raz w naszej szkole odbyła się impreza biblioteczna „Noc w bibliotece” związana z książkami o tematyce detektywistycznej dostępnymi w naszej bibliotece. Uczestniczyli w niej uczniowie klas czwartych z wychowawcami. W dwa piątkowe wieczory (9 i 16 marca) zajmowaliśmy się łamaniem kodów, rozwiązywaniem zagadek, zadań logicznych, a także rozwijających spostrzegawczość i sprawności dedukcyjne;

Uczniowie mogli zobaczyć, jak wiele w naszej bibliotece jest lektur o młodych tropicielach. Przyjęliśmy również gości specjalnych. Policjanci opowiedzieli nam o swojej pracy. Chętni mogli przymierzyć kamizelkę kuloodporną, kajdanki, hełm. Wszystkim zdjęte zostały odciski palców. Było wiele emocji! Natomiast przedstawiciel wydawnictwa „Zakamarki” zaprezentował nową serię o parze detektywów Dawidzie i Larisie, której autorem jest poczytny wśród uczniów młodszych klas – Martin Widmark. W międzyczasie posiłek regeneracyjny – pizza! A na koniec film, oczywiście detektywistyczny – „Sekret rodziny Von Broms” na podstawie pomysłu M.Widmarka. To był dobry czas, który skutkuje wzmożonym ruchem w bibliotece. I przecież o to nam chodziło!

FOTORELACJA

Małgorzata Szeszko

Skip to content