Dbamy o kulturę

Już na początku roku szkolnego dało się zauważyć, że wielu uczniom słowa „dzień dobry”, „proszę”, „dziękuję” przychodzą z niemałym trudem. Wizyty w szkołach w Hiszpanii i we Włoszech dały nam możliwość przekonania się, że miłe powitanie z uśmiechem na ustach może być dla całych społeczności normalną praktyką.

Samorząd Uczniowski, chcąc zwrócić uwagę na problem dbania o kulturę osobistą, zorganizował akcję „Dbamy o kulturę” – wszyscy chętni uczniowie tworzyli duże estetyczne, zabawne kartki zachęcające do używania słów „dzień dobry”, „dziękuję” itp. Okazało się, że już samo wzięcie udziału w akcji dla wielu uczniów było problemem, stąd przewidziana na tydzień akcja została przedłużona do 3 listopada. Ci, którzy się z niej wywiązali, zostaną nagrodzeni przez wychowawców. Teraz przed nami trudniejsza część zadania, mamy jednak nadzieję, że „atakowani” z każdej strony przypominajkami o kulturze, zaczniecie częściej używać tych słów, które sprawiają, że ludzie są postrzegani jako dobrze wychowani, a zapewne wpłynie to również na milszą atmosferę w szkole.

GALERIA

Dobrego dnia!

Anna Ciesielska

Skip to content