Czas bibliofila cz.8

Dziś propozycja dla uczniów starszych 5-8 klasa. Pewnie jest Wam już bardzo trudno  znosić różne ograniczenia, które wymusza pandemia wirusa. Wszystkim trudno 🙁 Naprawdę! Trudno narzucić sobie jednocześnie taką samodyscyplinę, by dobrze wykorzystać czas – na pracę, na odpoczynek, na „bycie z” w różnej formie. Czasem chciałoby się krzyknąć – „jestem wolnym człowiekiem, mogę robić co chcę, nie będzie mnie ograniczać jakiś tam wirusik”! Czy rzeczywiście być wolnym to mieć wszystko i wszystkich „w nosie”? W obecnej sytuacji powinniśmy sobie to pytanie zadawać. Codziennie! Zapewniam Was, że również wielu dorosłych ma z tym kłopot. Proponujemy wam dziś krótkie opowiadanie (10 stron) pt. „Burza” Kliknij tutaj, które jest fragmentem książki „Gorzka czekolada” (stoi sobie na półce w naszej bibliotece i czeka na zdrowsze czasy). Poczytajcie o Piotrku i Marcie, o wakacjach, o naszych pięknych Tatrach i o wolności. Przeczytajcie i pomyślcie:) My też pomyślimy…

Pozdrawiamy i tęsknimy:)

nauczycielki z Waszej biblioteki

Skip to content