Czas bibliofila cz.14

Pandemia wirusa nacechowała nasze życie w taki sposób, jakiego byśmy sobie nie życzyli. W tym czasie jednak odkrywamy aktywności, o których dotąd nawet nie myśleliśmy. Niektórzy na przykład stali się literatami! Na pewno nazwa fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom” jest Wam znana; zajmuje się popularyzowaniem czytelnictwa. Fundacja niedawno ogłosiła konkurs literacki „Siedzę w domu i piszę…” Prace oceniano w kategoriach wiekowych autorów – do 10 lat, 10-14 lat oraz 15-18 lat. Należało napisać opowiadanie o tematyce (do wyboru): życie w czasie epidemii, ekologia lub uniwersalne wartości moralne (takie jak szacunek, uczciwość, odwaga, odpowiedzialność, mądrość). Na Konkurs napłynęły 192 prace. Najwięcej prac – aż 122! – przesłali autorzy w wieku 10–14 lat. Zapraszam Was do zapoznania się z nagrodzonymi utworami. Możecie przeczytać je sami:
do lat 10: Tutaj;

10-14 lat: Tutaj

A może chcielibyście posłuchać, jak ambasadorzy Fundacji czytają dla Was niektóre utwory:
Teresa Lipowska czyta „Historię jednej monetki” autorstwa Krysi Lizak, lat 9 Tutaj

Jacek Cygan czyta „Zostań w domu!” Blanki Roznowskiej, lat 10 Tutaj

Maciej Orłoś czyta List do zarazy! Pawła Szulgo, lat 12 Tutaj

Małgorzata Ostrowska-Królikowska czyta „Walcząc o oddech” Natalii Małkus, lat 15 Tutaj

Jeśli i do Was przyjdzie takie natchnienie twórcze, to przyjmijcie je z otwartymi ramionami! I piszcie! A jeśli zechcecie podzielić się swoimi dziełami i ujawnić je światu (np. przez stronę naszej szkoły) to piszcie na adres: biblioteka@sp2mosina.edu.pl Bo my już bardzo za Wami tęsknimy i jesteśmy ciekawe co Wam „w duszy gra”!

                              nauczycielki z Waszej biblioteki:)

Skip to content