Czas bibliofila cz.11

Dziś propozycja dla uczniów w wieku 6-9 lat oraz ich rodziców (albo pomocnego starszego rodzeństwa).
Pewnie nie wiecie, że magazyn „Świerszczyk” to najstarsze czasopismo dla dzieci w EUROPIE! „Świerszczyk” czytali Wasi rodzice i dziadkowie! Jest wydawany nieprzerwanie od 1 maja 1945 r. Czyli…skończył 75 lat!  Choć właśnie ukazał się 2946 numer tego miesięcznika (czyli drukowany jest raz na miesiąc), czuje się świetnie i nieustannie się odmładza:) Mamy dla Was niespodziankę – prezent, możecie stworzyć własny, sportowy numer „Świerszczyka”! Pomoże Wam w pracy opowiadanie Grzegorza Kasdepke pt. „Remis”!  Staniecie się autorami i wydawcami jedynego w swoim rodzaju egzemplarza polskiego magazynu z tradycjami!
Zapraszamy, będziecie się świetnie bawić!
Kliknij tutaj ,aby przeczytać opowiadanie „Remis”
Kliknij tutaj ,aby zobaczyć i wydrukować niepowtarzalny, osobisty numer „Świerszczyka”!
(a nawet jeśli nie możecie wydrukować, niektóre zadania wykonacie wyświetlając strony na ekranie).
Dobrej zabawy!

nauczycielki z Waszej biblioteki:)

Ps. Szanowni Rodzice!
Może warto poszukać „Świerszczyka” w kiosku? Jest interesującą i atrakcyjną dla dzieci pomocą do nauki czytania ze zrozumieniem oraz ćwiczenia logicznego myślenia i koordynacji wzrokowo – ruchowej. O jego wartości niech świadczą choćby niektóre przyznane nagrody:

  • Mały Dong – najcenniejsza Świerszczykowa nagroda – przyznana przez dzieci w konkursie Fundacji Świat Dziecka.
  • Nagroda Polskiej Sekcji IBBY za Upowszechnianie Czytelnictwa (2009).

  • Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wieloletnie upowszechnianie ambitnej kultury dla dzieci (2015).

  • Medal Pamiątkowy Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek wraz z życzeniami z okazji 70 urodzin czasopisma (2015).

  • Nagroda Główna w kategorii Kultura przyznana przez kapitułę XIV edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (2016).

    To nowoczesne pismo choć ma 75 lat 🙂  Zachęcamy!

Skip to content