„Co wisi w powietrzu? Czy to miłość – czy pył PM 10?”

 

21 lutego 2023r. uczniowie klasy 8 c wraz z opiekunkami Panią Alicją Trybus i Beatą Małecką – Rzeźnikowską pojechali do Poznania na zajęcia zorganizowane przez Politechnikę Poznańską. Młodzież uczestniczyła w warsztatach dotyczących inżynierii środowiska oraz w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych Politechniki Poznańskiej. Zajęcia miały na celu uświadomić uczniom zagrożenia związane ze smogiem i przybliżyć zagadnienia dotyczące oczyszczania wody wprowadzanej do środowiska po jej wykorzystaniu przez ludzi. Ósmoklasiści poznali również uczelnię, jej strukturę i kierunki oraz zasady studiowania na Politechnice Poznańskiej.

Wyjazd okazał się cennym źródłem wiedzy i refleksji o kondycji naszej planety.

Link do relacji z warsztatów:

https://www.facebook.com/inzynieria.srodowiska.politechnika.poznanska/videos/748151456827427/?

Skip to content