Lato znaczy wakacje

Wszyscy byli cierpliwi, więc i wszyscy doczekali się. Po pierwsze lata, po drugie – wakacji. Rzeczywiście te były długo wyczekiwane. 24 czerwca, po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki, nadszedł czas beztroskiego odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Zanim jednak wakacje można było uznać za rozpoczęte, należało podsumować kończący się rok szkolny.

Podsumowanie, o którym mowa, przebiegało w trzech etapach. 23 czerwca, w godzinach popołudniowych, zakończenie roku szkolnego przeżywali uczniowie klas ósmych. Natomiast 24 czerwca ósmoklasiści odebrali swoje świadectwa, by czym prędzej zawieźć je do nowych szkół, natomiast uczniowie pozostałych klas: I-III oraz IV-VII żegnali się tego dnia na dwa miesiące ze szkołą.

Jako pierwsza zabrała głos Pani Dyrektor, która podsumowała miniony rok szkolny, pogratulowała uczniom sukcesów i wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym wszyscy będą pracować jeszcze gorliwiej. Swoją troską objęła uczniów z Ukrainy, życząc im, by wojna w ich ojczyźnie zakończyła się jak najszybciej i by mogli do niej bezpiecznie wrócić. Jednocześnie zapewniła ich, że szkoła – koleżanki, koledzy, nauczyciele będą z życzliwością czekać na wszystkich, którzy pozostaną w naszym mieście i wrócą po wakacjach do naszej szkoły.

W końcu nadszedł moment nagrodzenia uczniów złotymi i srebrnymi odznakami w kategoriach: społecznik, naukowiec, artysta, sportowiec roku (link pod artykułem). Nagrody te, ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, Pani Dyrektor wręczyła wyróżniającym się uczniom w towarzystwie Zastępcy Przewodniczącego Rady Rodziców, Pana Marcina Zawartowskiego.

Pani Dyrektor wręczyła jeszcze jedną nagrodę, którą przyznała Kyrushko Mikhailo z klasy IVb, doceniając hart ducha, wzorową postawę i uzdolnienia artystyczne waszego sympatycznego i zawsze uśmiechniętego kolegi z Ukrainy.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, którą wraz ze swoimi uczniami (kl. VIIa i VIIe) przygotowały: Pani Anna Chilczuk Bech i Pani Marzena Kasprzak.

Potem  uczniowie rozeszli się do klas, by odebrać swoje świadectwa i pożegnać się z wychowawcami. I oto … Stało się. Wakacje.  Nadmorskie plaże, górskie szlaki turystyczne, lasy i jeziora zapraszają uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie na zasłużony odpoczynek.

Wiesława Szubarga

Wyróżnieni uczniowie w roku szkolnym 2021/2022

 

 

 

 

 

 

Skip to content