Bieg o Puchar Wychowawcy

W środę 7 września uczniowie 2A gimnazjum stanęli na starcie I Biegu o Puchar Wychowawcy. Zadaniem każdej z sześciu losowo wybranych grup było odnalezienie sześciu punktów w szkole, w których pracownicy szkoły przekazywali uczniom kolejne zadania. Punkty znajdowały się w sekretariacie, księgowości, bibliotece, świetlicy, kiosku szkolnym i sali 104. Na „Karcie biegu” należało: narysować wymyślone logo grupy, złożyć puzzle (zdjęcie klasowe), obliczyć średnią arytmetyczną ilości rodzeństwa członków grupy, zsumować liczby zawarte w datach urodzenia, ustalić wspólne: ulubione kolory, potrawy, piosenkarzy, uzupełnić zdania np „Chcielibyśmy, by nasza klasa…”, „Na wycieczkę klasową chcielibyśmy pojechać…”, „Najbardziej nie lubimy, gdy…”.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem wypełniali zadania a słodka nagroda dla grupy, która najszybciej ukończyła bieg i rozwiązała wszystkie zadania, sprawiła uczniom ogromną przyjemność.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły, którzy zgodzili się przyjąć na siebie obowiązek przekazywania uczniom zadań.

Polecamy ten sposób organizacji godziny wychowawczej.

 

wychowawca Marzena Kasprzak

 i uczniowie 2A

Skip to content