Autostrada do szkoły

27 lutego 2018 roku uczniowie klas III szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach w ramach programu społeczno – edukacyjnego  AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Kampania ma na celu edukację dzieci z zakresu zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Łączy ona naukę, zabawę oraz innowacyjną technologię. Na zajęciach wykorzystano technologię Virtual Reality, która za pomocą specjalnych gogli  i aplikacji pozwoliła dzieciom przenieść się do wirtualnego miasta, poruszać się po drogach i podczas zabawy uczyć zasad ruchu drogowego. Uczniowie poznawali znaki drogowe korzystając z interaktywnego stołu. Swoją wiedzę dzieci sprawdziły rozwiązując w grupach quiz o ruchu drogowym. Udział w zajęciach, nauka przez zabawę pozwoliły uczestnikom utrwalić zasady bezpieczeństwa na drodze.

 

                                                                                                 Alina Lipiak, Karolina Kilian

 

Skip to content