Alfred Szklarski – Przygody Tomka Wilmowskiego

Chciałbym polecić serię książek Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego. Są  bardzo wciągające i można by było je czytać godzinami. Tomek ma bardzo pomocnych przyjaciół: swojego ojca, bossmana Nowickiego, pana Smugę, który był bliskim kolegą ojca Tomka. Razem pomagają sobie w trudnych sytuacjach. Książki te są napisane w bardzo przystępny sposób i szybko się je czyta. Poznawanie historii Tomka sprawiło mi dużo przyjemności z uwagi na zaskakujące przygody i zagadki. Chociaż książki pana Szklarskiego czytali już nasi rodzice to według mnie ta seria i dziś jest warta poznania. Zachęca do prawości i uczciwości. Uczy między innymi, by nie czynić złego ze względu na kary, które spotykały wszystkich oszustów i złodziei. Zachęcam do lektury!

Dominik Garczarek IId gim

Skip to content