Akcja medialno- edukacyjna „Zapal znicz pamięci”

Zapraszam  do udziału w dniu 24 października w akcji medialno- edukacyjnej  „Zapal znicz pamięci”. Akcja po raz 13. jest organizowana przez  Oddziałowe Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy, Radio Poznań i regionalne rozgłośnie Polskiego Radia. Celem akcji jest uczczenie pamięci przedstawicieli polskich warstw przywódczych, którzy zostali zamordowani jesienią 1939 r. w ramach operacji „Tannenberg” na terenie ziem wcielonych do III Rzeszy.

Zachęcam  do włączenia się w akcję i zapalenia znicza w miejscach pamięci w naszej okolicy oraz do udokumentowania miejsca, w którym zapalono znicz i wysłania zdjęcia z krótkim opisem na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl.

Szczegóły na stronie:

https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/152228,XIII-edycja-akcji-medialno-edukacyjnej-Zapal-znicz-pamieci-24-pazdziernika-2021.html

 Beata Buchwald

zapal znicz

Skip to content