Po raz trzeci już w naszej szkole odbyła się aukcja laleczek, które szyli uczniowie z klas 0-III. Dzieci z pomocą najbliższych przygotowały przepiękne lale, które  podczas aukcji cieszyły się ogromnym powodzeniem. Mimo tego, że w tym roku lal było mniej niż poprzednio udało się zebrać dużą kwotę pieniędzy, to 940 zł. Pieniądze ze zbiórki w całości zostały wpłacone na  rachunek Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Wszystkie pieniądze z tegorocznych aukcji  na terenie całego kraju zostaną przeznaczone na szczepienia dzieci w Angoli. Do tej pory dzięki  poprzednim edycjom Projektu „ Wszystkie Kolory Świata” udało się zebrać 2 miliony złotych i zaszczepić tysiące dzieci w Afryce, ratując im tym samym życie.

Bardzo się cieszę, że i my  możemy pochwalić  się   naszym   udziałem

w tym pięknym Projekcie. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy zaangażowali się w tą akcję szyjąc lale, czy przekazując finansowe wsparcie podczas aukcji. Pragnę dodać, że były też osoby, które nie zakupiły lali, a mimo to ofiarowały pieniądze na ten szczytny cel.

Cieszę się, że po raz kolejny pokazaliśmy dzieciom, iż warto pomagać, że to może przynosić satysfakcję i wymierny skutek. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom oraz ich rodzicom i bliskim.

Koordynator Projektu

Renata Nurkowska