Świąteczne spotkanie z Przyjaciółmi szkoły

Święta Bożego Narodzenia to bardzo radosny czas, do którego przeżywania  przygotowujemy się dużo wcześniej, bo wraz z adwentem. Kiedy podczas kolejnych czterech niedziel poprzedzających uroczystość Bożego Narodzenia zapalamy następną adwentową świecę, mamy świadomość, że święta – czas rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, śpiewu kolęd, rozpakowywania prezentów, udziału w pasterce tuż, tuż. Już za chwilę mała Dziecina zakwili, ukochana Matka z czułością weźmie je w ramiona, a my, przystanąwszy na chwilę, po raz kolejny przypomnimy sobie, co jest w życiu najważniejsze.

Że święta są naprawdę blisko, poczuliśmy w naszej szkole13 grudnia, bo to właśnie wtedy miało miejsce świąteczne spotkanie z Przyjaciółmi szkoły, tymi, którzy na co dzień nam pomagają i nas wspierają. Atmosfera wieczoru połączona z pięknymi świątecznymi dekoracjami, zapachem pierników i innych ciast, które upiekły mamy naszych uczniów i które swym wyglądem zachęcały do tego, by się nimi poczęstować, stworzyły niezwykły klimat, dodatkowo podkreślony przez Panią Dyrektor, Alicję Trybus, która serdecznie powitała przybyłych gości, życząc im radosnego przeżywania   Bożego Narodzenia w gronie najbliższych. Podkreśliła, jak ważny jest aspekt duchowy zbliżających się świąt. Z troską odniosła się do wydarzeń zza wschodniej granicy, które napełniają nas głębokim smutkiem.

Głos zabrali także szanowni goście: pełniący obowiązki Burmistrza Gminy, Pan Marcin Lis, diakon Andrzej Marciniak oraz hm. Magdalena Jakubowska, która poinformowała, że w naszej szkole mroki nocy rozprasza już przyniesione przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju, to samo światło, które w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wiecznym ogniem. Od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat i w ten sposób dotarł także do naszej szkoły.

Artystyczną część spotkania otworzył występ klasy 3a, która pod opieką wychowawcy, Pani Aleksandry Grzelczyk, przygotowała program – przedstawienie o św. Mikołaju, którego ze względu na jego dobroć i hojność tak bardzo kochają, zarówno dzieci jak i dorośli. Młodzi aktorzy także śpiewali i tańczyli, czym przekonali publiczność, że są wszechstronnie uzdolnieni i zasługują na rzęsiste brawa. Oprócz braw otrzymali także po ogromnym pierniku od Pań Wicedyrektor, które dziękowały w ten sposób za występ przyszłym adeptom sztuki aktorskiej.

Następnie rozpoczął się festiwal kolęd. Nasze solistki, przygotowane do występu przez Pana Pawła Szukalskiego: Klaudia Ramotowska, Alicja Michalak, Larysa Szulakiewicz, Zuzanna Łagoda zaśpiewały najpiękniejsze polskie kolędy. Swoją obecność zaznaczyły także Mikołajki przygotowane do występu przez siostrę Nikodemę. Warto w tym miejscu dodać, że w polskim dorobku kulturalnym zachowało się ponad 500 kolęd i pastorałek. Zaś najstarsza polska kolęda pochodząca z 1424 roku zaczyna się od słów Zdrów bądź, królu anielski.

To był miły, prawdziwie świąteczny, wieczór spędzony w gronie przyjaciół, którzy troszczą się o pomyślność naszej szkoły, cieszą się jej sukcesami, pomagają w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Wiesława Szubarga

 

FOTORELACJA

Skip to content