Znowu razem

Po wielu miesiącach samotności w sieci, wróciliśmy do szkolnych ławek. Od 31 maja uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych wreszcie uczą się stacjonarnie.

W poniedziałkowy, słoneczny, prawdziwie letni poranek rada rodziców postanowiła przywitać naszych uczniów lodami, zaś dyrekcja i nauczyciele doszli do wniosku, że warto ten dzień spędzić w kontakcie z naturą – w lesie, na polanie, na łące, by wspólnie się bawić, rozmawiać i na nowo się poznawać,  bowiem doświadczenie, które stało się naszym udziałem, w pewnym sensie nas zmieniło.

Wydaje się, że czas nauki zdalnej uświadomił wszystkim, jak bardzo potrzebne są nam kontakty międzyludzkie, a dzień spędzony wspólnie na rozmowach i zabawie pomógł nam wrócić do szkoły – zarówno tym, którzy nie mogli doczekać się powrotu do niej, jak i tym, którym po długim czasie izolacji, trudno było do niej wrócić.

Na pewno sposób spędzenie pierwszego dnia stacjonarnej nauki w bliskim kontakcie, to początek odbudowy nadwątlonych, wymuszonych przez izolację, koleżeńskich relacji, to początek uczenia się siebie nawzajem, uczenia się siebie od nowa.

Wiesława  Szubarga

Skip to content